Opis Szkolenia

W zakres szkolenia wchodzą zagadnienia teoretyczne i praktyczne dotyczące instalacji i urządzeń chłodniczych, rodzajów i zasad działania sprężarkowych pomp ciepła oraz rodzajów i własności czynników chłodniczych stosowanych w SPC.
Podczas szkolenia omówione zostaną podstawy chłodnictwa, w tym: rodzaje i zasady działania układów sprężarkowych, absorpcyjnych i termoelektrycznych, lewobieżne obiegi termodynamiczne oraz wielkości charakterystyczne pracy układów.
Następnie kursanci poznają własności i zastosowania czynników chłodniczych, budowę i zasadę działania sprężarek, parowników, skraplaczy oraz automatyki chłodniczej. Ponadto uczestnicy kursu poznają rodzaje i zasady doboru dolnych źródeł ciepła do pomp ciepła, budowę i zasadę działania urządzeń i elementów wyposażenia SPC, a także zaprezentowane zostaną przykładowe, praktyczne zastosowania SPC. W części praktycznej omawiany i realizowany jest m.in. obsługa stacji odzysku, odzysk czynników chłodniczych z instalacji SPC oraz pozostałe podstawowe czynności serwisowe.
Szkolenie prowadzone przez doświadczonych wykładowców uczelni technicznych oraz praktyków z długoletnim stażem w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji.
Na zakończenie uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w szkoleniu.
Szkolenie trwa 2 dni.